Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry

Ještě pár posledních kilometrů, a pak vodáci uloží pádla k zimnímu spánku. Sezonu na Odře v Bohumíně ukončí první říjnový den tradiční uzamykání meandrů. O pár dní dříve se pro letošek uzavře i půjčovna loděk a šlapadel na Vrbickém jezeře.

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry
24. září 2022 - 12:00

Pro Vrbickou půjčovnu to byla vůbec první plnohodnotná sezona. Loni si město její provoz vyzkoušelo jen ve zkušebním režimu v září a říjnu, letos mohla otevřít už v červnu. Služby přístaviště, v němž kotví čtyři šlapadla a pět pramic, využívali Bohumíňáci i návštěvníci města v hojném počtu. „Za letošní sezonu jsme během víkendů a svátků zaznamenali 447 výpůjček,“ informovala vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová.

Největší nápor zažívala půjčovna hned po svém otevření. „Nejvyšší měsíční návštěvnosti jsme dosáhli v červnu, rekordní víkend pak registrujeme v červenci, kdy jsme měli 71 výpůjček,“ zmínila Šmídová.

Se sychravějším počasím posledních týdnů logicky ubylo i zájemců o svezení na vodní hladině, přesto ještě letošní statistiky nejsou definitivně uzavřeny. Půjčovnu, jejíž provoz pro Bohumín zajišťuje místní spolek Vodáci Odry a Olše, město otevře ještě o nastávajícím víkendu (23. – 25. 9.), který slibuje návrat slunečného počasí. Pokud příznivé podmínky vydrží, udělá tečku za sezonou lodiček u jezera středeční státní svátek (28. 9.).O tři dny později, v sobotu 1. října, se s letošní sezonou rozloučí i vodáci na Odře. Před desátou hodinou se sejdou na nástupním místě ve Starém Bohumíně, aby slavnostně uzamkli řeku a poté se po ní naposledy vydali na sedmikilometrovou cestu do Zabełkówa. Trasu mohou zájemci absolvovat na vlastních lodích, případně využít služeb městské půjčovny. Plavidlo si mohou rezervovat do 29. září na mailu .zc.obum@yrdo-inakymaz Bližší informace najdou zájemci na webu města.

Meandry Odry letos s využitím městské půjčovny sjelo více než tisíc vodáků. Největší zájem o vypůjčení kánoe nebo raftu byl v červenci. Lidé měli letos poprvé možnost zarezervovat loď elektronicky na městském webu. „Rychle se s tímto způsobem sžili a ve velkém jej využívali,“ dodala vedoucí organizačního odboru s tím, že půjčovnu poblíž hraničního mostu provozuje město společně se Sborem dobrovolných hasičů ve Starém Bohumíně.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meuBohumin)Koho byste zvolili za prezidenta České republiky?