Zraněných v Kábulu prý bylo přes 1300

zprávy

Americký prezident Joe Biden řekl, že je připraven vyhovět všem požadavkům armády na přesun dalších sil do Afghánistánu po teroristických útocích na kábulském letišti.

Zraněných v Kábulu prý bylo přes 1300
Ilustrační foto
27. srpna 2021 - 11:04

„Upozornil jsem armádu, že pokud budou potřebovat další síly, dám souhlas," řekl Biden a odpověděl na otázky novinářů po televizním projevu k národu.

Armáda již dříve uvedla, že považuje počet kontingentů rozmístěných na letišti za dostatečný k dokončení evakuace Američanů, státních příslušníků třetích zemí a místních obyvatel z rizikových skupin.


26. srpna došlo ke dvěma explozím na letišti v Kábulu, k jednomu z nich - poblíž hotelu, kde se podle zpráv médií shromažďovali cizinci, včetně britských a amerických občanů. Uvádí se, že první explozi provedl sebevražedný atentátník, poté explodovala automobilová bomba. Média s odvoláním na prohlášení IS (teroristická organizace zakázaná v Ruské federaci) uvedla, že se skupina přihlásila k útoku na letiště. Bílý dům oznámil, že při teroristickém útoku bylo zabito 15 amerických vojáků.

Při explozích v Kábulu bylo zraněno více než 1,3 tisíce lidí, řekl agentuře RIA Novosti zdroj z afghánského ministerstva zdravotnictví. Podle partnera agentury je počet obětí teroristických útoků 1338 lidí, obětí je 60. Dříve americké vydání Wall Street Journal informovalo, že v důsledku teroristického útoku bylo zabito nejméně 90 afghánských občanů , stejně jako podle Pentagonu 13 amerických vojáků.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 40%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 46%
transparent.gif transparent.gif