1.Více vojska
Především se má zvýšit počet ruských jednotek. A to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že armáda bude rozšířena o nové divize a znovuzavedení vojenských újezdů v západním Rusku. Vláda kolem Putina chce reformovat armádu takovým způsobem, aby byly možné rozsáhlé konvenční válečné operace.
2. Za válčení je odpovědné ministerstvo obrany
Druhý bod již byl učiněn: Kreml nedávno předal válčení zpět ministerstvu obrany. Na vrcholu je generál Valeri Gerasimov (67), náčelník generálního štábu ruské armády. Nahrazuje Sergeje Surovikina, který byl v předchozích letech dvakrát vrchním velitelem mise v Sýrii. Gerasimov, je ten, kdo je blíže centru moci v Moskvě a kdo se také podílel na plánování ukrajinské války, má opět kontrolu. Je to dobrý nápad vzhledem k dosavadní neúspěšné invazi?
3. Dobře si rozdělte síly
Rusko chce být také hospodárné se svými silami. Podle Putina by neměl být nasazen všechen personál odvedený při mobilizaci. Někteří vojáci jsou zřejmě připraveni na pozdější, soustředěnou operaci.
Rusové se také snaží obnovit svou „obrannou průmyslovou základnu". V prosinci se například prezident Putin setkal s několika vysoce postavenými zbrojními společnostmi. Předtím veřejně přiznal problémy se zásobováním armády. Vyzval ministra, aby zadával zakázky pro oblast obrany.
Koneckonců, propagandy pro Kreml není nikdy dost. Po údajné denacifikaci Ukrajiny je nyní v popředí role Ruska jako oběti. Podle ISW se „podmiňování ruského informačního prostoru“ zintenzivňuje. Konkrétně Putin a jeho muži chtějí podniknout kroky, aby získali kontrolu nad válečným zpravodajstvím.
Jedno je podle ISW jasné: Kreml ladí strategii – podle expertů však tyto kroky přicházejí příliš pozdě.

BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX
