Německý generál: Musíme se rychle dostat z konfliktu na Ukrajině!

zprávy

„Nemůžeme roky využívat zástupnou válku ve střední Evropě, která má potenciál přerůst v jadernou válku. Protože: Rusko není Srbsko, není to Irák, není to Afghánistán, není to Libye,..,“ vyzývá Erich Vad.

Německý generál: Musíme se rychle dostat z konfliktu na Ukrajině!
Erich Vad, bývalý německý brigádní generál
24. února 2023 - 06:20

„Rusko je velmoc s největším počtem jaderných zbraní na světě. To je rozdíl. A musíme být opatrní s dodávkami zbraní. A především s naší válečnou rétorikou. A především s rétorikou, která říká: ‚Počítáme s vojenským vítězstvím jedné strany‘. Toto je chyba. Je to chyba v přístupu," pokračuje Erich Vad, bývalý německý brigádní generál.

„Vadí mi, když němečtí politici ze Zelených prezentují jako konečný cíl vojenské řešení. To je šílené. A to dělají politici, kteří neměli nic společného s armádou, kteří odmítli nastoupit vojenskou službu, kteří nic nevědí o Bundeswehru,“ upozorňuje generál.

„Nerozumím mutaci Zelených z pacifisty na válečnou stranu. Sám nevím o žádném Zeleném, který by dokonce vykonával vojenskou službu. A skutečnost, že jedna strana má tak velký politický vliv, že nás může vmanévrovat do války, je velmi znepokojivá,“ zdůrazňuje Vad.„Máme vojensko-operační pat, který nemůžeme vyřešit vojensky," upozorňuje Erich Vad.

To je mimochodem i názor amerického náčelníka generálního štábu Marka Milleyho. Řekl, že „vojenské vítězství Ukrajiny nelze očekávat a že jednání jsou jedinou možnou cestou. Cokoli jiného je nesmyslné plýtvání lidským životem.«

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano 12%
transparent.gif transparent.gif
Ne 34%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 54%
transparent.gif transparent.gif