Německá AfD o Ukrajině: Komentování už nestačí!

zprávy

Profilace AfD jako protiválečné strany není dosahována krátkými tiskovými zprávami, ale jednoznačnými prohlášeními: Žádné německé zbraně a žádná finanční podpora Kyjevu, žádná účast na akcích NATO na Ukrajině, aktivní úsilí o mírová jednání mezi Ukrajinou a Rusko.

Německá AfD o Ukrajině: Komentování už nestačí!
Tino Chrupalla, předseda AfD
8. ledna 2023 - 07:20

Dodávkou bojových tanků do Kyjeva se ve válce na Ukrajině překračuje další červená čára, komentuje předseda AfD Tino Chrupalla nejnovější rozhodnutí v různých zemích NATO včetně Německa. Toto hodnocení je správné, ale již nedostačující. Už dávno je totiž jasné, že Západ bude dále eskalovat, aby za všech okolností přinesl ruskou porážku. To ale nebude možné bez přímé konfrontace vojenské síly NATO s ruskou vojenskou silou.

Tento předvídatelný vývoj skrývá obrovská nebezpečí, zejména pro Německo s více než 80 miliony obyvatel. Ale tato nebezpečí otevřeně ignoruje celý politický a mediální mocenský komplex. Sliby kancléře Olafa Scholze, že NATO nebude za žádných okolností přímo zasahovat do války, nemají větší cenu než jeho dřívější závazek vůči Nord Stream 2. Pořadí pochodu v NATO určuje Biden USA, kterým se mají vazalové řídit. A vládní strany v Berlíně a přední média už volají po těžších ničivých zbraních pro Kyjev.

Jako jediná strana zastoupená v Bundestagu, která podporuje německé, nikoli zahraniční zájmy, se nyní AfD musí rozhodným a útočným profilem jako mírová mírová síla proti skutečné účasti Německa ve válce. To je jak historická výzva, tak povinnost. Protože všechny ostatní strany jsou ve válečném kurzu. Die Linke je rozdělená a paralyzovaná a prohlášení Sahry Wagenknechtové a Oskara Lafontaina to nezmění.Samozřejmě, že skutečně početní nepřátelé AfD budou na její projev jako protiválečné strany reagovat divokými útoky a očerňováním jako „sluhové Putina“. To by nemělo být důvodem k obavám, pokud je vedení strany v tomto směru jednotné. Pokud to ale kvůli jistým pro-NATO silám v AfD může být jen polovičatě, pak by se vedení strany mělo dál nezávazně vyjadřovat. Nikdo se však nemusí divit, když se – jako v případě Corony – objeví nová politická síla, která se najde a zformuje prostřednictvím protiválečné politiky. Čas na to dozrává.

(rp,pinews,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 47%
transparent.gif transparent.gif