„Neexistující armáda“ nemohla nikdy porazit Taliban

zprávy

Bývalý afghánský ministr financí, Khalid Payenda, říká, že  většina z 300.000 afghánských vojáků nikdy neexistovala  a byli jenom na papíře, vymyšlení zkorumpovanými úředníky, kteří pak do své kapsy cpali jejich mzdy.

„Neexistující armáda“  nemohla nikdy porazit Taliban
Ilustrační foto
14. listopadu 2021 - 09:01

Takže – zkorumpovaní afghánští představitelé lhali o své bojové síle, zatímco americký prezident Joe Biden naléhal na bývalého afghánského prezidenta Ashrafa Ghaniho, aby lhal o stažení USA  a řekl, že Taliban nevyhrává „ať už je to pravda nebo ne“. Ghaní odmítl lhát a zbytek je historie – Taliban se rozšířil po celé zemi jako požár a během několika dní svrhl vládu.

Bývalý ministr uvedl,  že čísla mohla být nafouknuta více než šestinásobně a zahrnovala přitom dezertéry a mrtvé, kteří nebyli nikdy odečteni, protože někteří z velitelů si nechali jejich bankovní karty a stahovali si dále jejich platy.

Zpráva amerického SIGARu z roku 2016 tvrdila, že „ani Spojené státy, ani jejich afghánští spojenci nevědí, kolik afghánských vojáků a policistů skutečně existuje, kolik jich je ve skutečnosti k dispozici pro službu“.

Bývalý ministr financí Payenda mezitím řekl, že „neexistující“ vojáci často nedostávají výplaty včas , zatímco vůdci vládou podporovaných milicí často  „zdvojnásobili svůj příjem tím, že si vzali mzdu od státu a zároveň přijímali úplatky od Talibanu, aby se vzdali. bez boje.


„Celkový pocit z toho všeho byl, že to nemůžeme změnit. Tak funguje parlament, takto fungují guvernéři. Každý by řekl, že proud je temný od samého vrcholu, což znamená, že je do toho zapojen i samotný vrchol,“ řekl a dodal, že i když si nemyslí, že by bývalý prezident Ghaní byl finančně zkorumpovaný, rozhodně existují obvinění z korupce.“

Na závěr Payenda řekl, že Západ byl  „součástí“  některých selhání v zemi a že zapojení Spojených států a NATO je  „velká ztracená příležitost“.

(rp,prvnizpravy.cz,zerohedge,foto:arch.)


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 47%
transparent.gif transparent.gif