Evropská komise vyhrožuje mediální skupině „Tiktok“ sankcemi

zprávy

Protože „Tiktok“ oslovuje mladé publikum, musí společnost také dostát své zvláštní odpovědnosti, varuje Evropská komise. Pokud skupina nebude dodržovat platné zákony, hrozí milionové sankce a zákaz „Tiktok“.

Evropská komise vyhrožuje mediální skupině „Tiktok“ sankcemi
Thierry Breton, komisař EU pro vnitřní trh
22. ledna 2023 - 07:20

Evropská komise pohrozila čínské mediální skupině „Tiktok“ sankcemi, pokud sociální síť v digitálním prostoru nebude v souladu se zákony EU. „Mladší publikum také přichází s větší zodpovědností. Jako platforma, která oslovuje miliony mladých Evropanů, musí ‚Tiktok‘ plně dodržovat právo EU, zejména zákon o digitálních službách,“ varoval ve čtvrtek na Twitteru komisař EU pro vnitřní trh Thierry Breton.

V rozhovoru vyzval šéfa „TikTok“ Shou Zi Chewa, aby konečně ukázal výsledky v tomto směru. „Nebudeme váhat rozhodnout o všech možných sankcích, pokud „Tiktok" nebude v souladu s právem EU." Zákon o digitálních službách z listopadu 2022 mimo jiné stanoví, že sociální sítě musí zpřístupnit své algoritmy Evropské komisi.Zákon také zakazuje cílenou reklamu na internetových platformách. Teoreticky by „Tiktok“ musel platit EU až šest procent celosvětového prodeje, pokud by tyto požadavky opakovaně porušoval.

Nedávno komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová varovala šéfa „Tiktok“, aby dodržoval právo EU. „Online svět musí být bezpečný prostor. Pro nás všechny,“ řekla, „každá společnost by proto měla dodržovat zákonná ustanovení v EU. Tiktok taky," dodala Vestagerová.

(rp,prvnizpravy.cz,junge,foto:arch.)


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 47%
transparent.gif transparent.gif