Arestovič: Soledar není zcela obsazen, jen částečně

zprávy

Informaci oznámil poradce Kanceláře prezidenta Alexej Arestovič v pořadu Marka Feigina, píše se na ukrajinském webu Strana.

Arestovič: Soledar není zcela obsazen, jen částečně
Oleksij Arestovič, poradce Zelenského
11. ledna 2023 - 06:20

Na východním okraji města jsou podle něj Rusové, ale ze západu a severu se drží ukrajinské jednotky.

Arestovič potvrdil, že silnice vedoucí do Soledaru z jihu se dostala pod palebnou kontrolu ruské armády.

Poradce Kanceláře prezidenta věří, že pokud Soledar obsadí Rusové, půjde o malý úspěch, který neovlivní celkovou situaci na frontě.

Náměstkyně ministra obrany Anna Malyarová již dříve uvedla, že ukrajinské ozbrojené síly nadále tvrdě bojují za udržení Soledaru.

A ukrajinské ozbrojené síly hlásily, že ukrajinská armáda v Soledaru pracuje na tom, aby nepřítele co nejvíce vyčerpala, aby se jeho úspěchy ukázaly jako Pyrrhovo vítězství.Ukrajinské jednotky utrpěly velmi těžké ztráty, ruské jednotky prolomily linii obrany v Soledaru a Artěmovsku, řekl vojenský expert Alexej Leonkov píše se v článku na webu EAdaily .

„Toto jsou dvě osady,“ řekl expert, „o kterých někteří západní experti řekli, že nic neznamenají, zatímco jiní tvrdili, že jde o klíčové body na linii obrany, která se budovala osm let. . Začala se hroutit, když jsme provedli částečnou mobilizaci, začal tam přijíždět náš vycvičený vojenský personál a počet palebných sil se zvýšil. Nyní, bez ohledu na to, jakou obranu postaví, stále se rozpadá.“

„Jde o velmi velké ztráty ukrajinských jednotek. Dokonce i zahraniční korespondenti, kteří viděli iráckou i afghánskou kampaň, byli ohromeni a nazvali to slovem „mlýnek na maso“,   zdůraznil Leonkov.

Obsazení centra Soledaru

Jak informoval EADaily, 10. ledna večer obsadily útočné jednotky ruského PMC Wagner střed města Soledar v Doněcké lidové republice. Vojáci čistí město.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,eadaily,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 47%
transparent.gif transparent.gif